Logi sisse BIGBOX
 

Ostu juhendid

Mobiiltelefonid

Mobiiltelefonid on levinumad tänapäeval tehnoloogilised seaded. Nende abil, me pidevalt hoiame ühendust peaaegu kogu aega. Ja tänapäeva telefonid pakuvad mitte ainult helistamist, vaid ka palju rohkem erinevaid huvitavaid võimalusi. Mobiiltelegfinide abil saate saata ja saada e-kirju, liikuda internetis, erinevat muusikat kuulata ja filmi vaadata, samuti on võimalus seda kasutada GPS-ina või lihtsalt vabal ajal mängida sellega mängu.

Kui hetkel ei ole veel ostnud parimat nutitelefoni, siis ärge kiirustage seda osta. Esmalt tuleks hästi läbi kaaluda, millist telefoni on Teile vaja: lihtsalt meelelahutuseks, e-kirjade kirjutamiseks/ lugemiseks, või on see vajalik lihtsalt helistamiseks ja sõnumite saatmiseks. Samuti, tuleks oma rahalisi võimalusi hinnata, sest tavaliselt lisa meelelahutuste eest, tuleb ka lisalt juurde tasuda.

Hind

Telefonide hinnad võivad olla alates 15 EUR'ist ja ulatada 1100 EUR'i.

Telefonide liigid

Nutitelefonide ja arvutite vahel on küllalti suur sarnasus. Nende abil saate internetti minna, filmi vaadata või käsitleda oma e-posti.

Telefonides mis on mõeldud pildistamiseks, on paigaldatud kaamera, mis on vähemalt 10-megapikslise eraldusvõimega, seetõttu pildid on täiusliku kvaliteediga ja peaaegu ei erine piltidest mis olid tehtud digikaameraga.

Telefonid muusika kuulmiseks on väga hea helikvaliteedi- ning mängijaga, mille abil saate kvaliteetset muusikat nautida. Et kunagi ei puuduks head muusikat, on võimalus mälukaardi abil mälu ka täiendada.

3G telefonid on loodud 3G süsteemiga töötamiseks. 3G võimaldab kiire ühendamise ja liikumise internetis. Need telefonid võimaldavad ka videokõnesid, mis on väga kasulik, kui soovite tihti videokõnesid, mis on väga kasulik, kui soovite tihti sõpradega või pereliikmetega suhelda.

4G telefonide kõik omadused on niivõrd täiustatud, et tarbija tunneb veel suuremat mugavust liikudes internetis või suhelda elavalt.

Kõnekvaliteet

Kas telefon on hea, kui sellega on keeruline helistada? Mõningate vanemate telefonide kõnekvaliteet on tõesti ebakvaliteetne, seetõttu enne ostmiset oleks kasulik seda enne ära katsetada. Meie poodides, kontrollida kõnekvaliteeti ei saa, aga, kui Teie sõbral või tuttaval on selline mudel olemas, siis saate selle järgi kontrollida.

Disain

Telefonide tootjad pakuvad palju erinevaid disaini mudeleid, alustades tavalistest suurte nuppudega, mis hästi eakatele inimestele sobivad, ja lõpetades puutetundliku ekraanidega või QWERTY klaviatuuriga. Pole vahet millist telefoni valite, mõelge üle, kas oleks seda lihtne kasutada ja kas sõnumeid on ka mugav kirjutada.

Operatsioonisüsteem

Juhul, kui otsite telefoni mida soovite kasutada mitte ainult helistamiseks ja sõunumite saatmiseks, siis uurige rohkem operatsioonisüsteemide kohta, mida kasutavad mobiiltelefonid. Mobiiltelefoni operatsioonisüsteem võib oluliselt mõjutada Teie telefoni võimalustele. Populaarsemad tänapäeva operatsioonisüsteemid on: Android, iOS (iPhone telefonides), Windows phone (nt. Nokia lumia telefonides) ja BlackBerry OS (BlackBerry telefonides). Igaühel nendest on oma eelised ja puudused.

Ekraan

Juhul, kui otsite telefoni mida soovite kasutada mitte ainult helistamiseks, pöörage oma tähelepanu ekraani suurusele. Ekraani suurus on väga tähtis filmide vaatamisel või dokumentide koostamisel või parandamisel. Sel juhul, ekraani suurus peaks olema vähemalt 3 tolli.

Samuti on tähtis ka ekraani resolutsioon, just filmide või piltide vaatamiseks. Mida suurem resolutsioon on, seda selgem ja värvilisem pilt on.

AMOLED'i ekraanid hästi peegeldavad valgust, seepärast, isega väga päikselise ilmaga, saate oma telefoni hõlpsasti kasutada ja näha kõike, mis on ekraanil.

qHD (resolutsiooniga üks neljandik 1080p) - väga hästi sobib erinevate filmide vaatamiseks ja mängude mängimiseks.

IPS'i ekraani värvid on eriti eredad. Selle ekraaniga seadmete hinnad on ka kõrgemad, kuid pilt nendes on nähtav iga nurga all vaadates.

AMOLED Plus kasutab energiat 18% vähem, võrreldes Super AMOLED'iga, ja on suurema resolutsiooniga.

Peamine Super AMOLED'i ekraani erinevus, võrreldes AMOLED'i ekraaniga, on puutetundlik kiht on ekraanis integreeritud. Samuti Super AMOLED'i ekraanid peegeldavad päikest vähem kui tavalised AMOLED'i ekraanid. See on üks vedelkristalli ekraanide tüüpidest, milles kasutatakse TFT tehnoloogiat pildi kvaliteedi taastumiseks. Seda ekraani tüüpi peamiselt kasutatakse mobiiltelefonides, kuid mobilltelefonide tootjad üha rohkem kasutavad teisi suurema kontrastsusega ja energia säästlikumaid ekraane.

4G – on Teie taskus olev mobiilne internet, mida saab kaasa võtta, et kõik 4G võimalused oleksid täiesti ära saavutatud, kus iganes Te oleksite.

Kaamera

Kui kavatsete telefoniga ka pildistada, pange tähele telefonikaamera spetsifikatsioonile. Mõningad telefonid on isegi 8-10 megapikslise kaameraga, kuid suur megapiksline kaamera ei garanteeri head pildi kvaliteeti. Vaadake, et kaamera välklamp oleks kahekordse LED'iga või Xenon'iga, millega saate pimeduses pildistada, ja kusjuures piltide kvaliteet jääb suurepäraseks.

Paljud kaamerad saavad ka filmida. Mõningate telefonide kvaliteet on parem, teiste aga mitte. Uuemate nutitelefonidega saab filmida HD 720p või FULL HD 1080p pildi eraldusega ja lisada neid Facebuuk'i või Youtube'i võrku.

Protsessori kiirus

On ilmunud telefonid, mis töötavad kahetuumalise protsessoriga. Kuid, kui Te ei plaani palju erinevaid programme kasutada, või 3D mänge mängida, siis täiesti piisab ka 1GHz protsessorist. Peale protsessori, on ka teisi tegureid, mis kiirendavad telefoni tööd, nt. operatsioonisüsteemi versioon (Android 2.3 on kiirem kui Android'i 2.2 versioon).

Aku eluiga

Mobiiltelefonide aku mahtu mõõdetakse milliampertundides (mAh): mida rohkem milliampertunde on, seda pikem aku eluiga on. Kuid on teada, et 4G telefonid püsivad lühemat aega, võrreldes 3G'tega, ja kui telefoniga mängite palju, või kauaaega liigute internetis, siis loomulikult aku eluiga lüheneb oluliselt.